רילוקיישן לחו"ל – כך תתכוננו לזה כמו שצריך!

Posted Posted by admin in חשוב לדעת     Comments סגור לתגובות על רילוקיישן לחו"ל – כך תתכוננו לזה כמו שצריך!
יול
10

חלומם של עובדים רבים בשלל התעשיות הבינלאומיות הוא כמובן חלום הרילוקיישן, שליחה למקום מעניין וחדש, מדינה חדשה להכיר ולחקור, ללמוד ולהרוות בה את הצמא הטבעי של כולנו לחידוש ולמחקר.

עם כל הקסם שברעיון הרילוקיישן לחו"ל, מעבר של מרכז החיים שלכם למדינה חדשה הוא אתגר לא פשוט, שיכול להיות חלק אם תכינו את עצמכם כראוי כמה שיותר זמן מראש. יש הרבה מאוד פרטים קטנים, ואף הרבה מאוד דברים שאנו לוקחים כאן, בארץ, כמובן מאליו, דברים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו, ואנו עלולים לפספס כשאנו עוברים לחו"ל, בייחוד אם לא עצרנו לרגע לחשוב.

מסמכים – הבסיס לכל מעבר לחו"ל

הבירוקרטיה היא הדבר המשותף לכל הארצות בעולם, וכל מדינה אליה תעברו מחזיקה מנגנון בירוקראטי משלה, מנגנון אותו תצטרכו לפגוש, ודרכו תאלצו לעבור, ברמה זו או אחרת, בכדי לשהות במדינה בצורה חוקית, וללא תקלות מיותרות.

מנגנונים בירוקראטיים ניזונים ממסמכים, ולפני שאתם ניגשים לשדה התעופה, חשוב לוודא כי יש בידיכם את כל המסמכים הדרושים למעבר, כולל העתקים, וסריקות שלהם במייל. חלק מהם יידרשו מפגש עם עו"ד ונוטריון, חלק יידרשו שליחת בקשה דרך אתרים ממשלתיים, ואחרים יידרשו מפגש עם מנהלים ומזכירות במוסדות שונים. לא משנה מה הדרישות, דעו אותם מבעוד מועד והשיגו את כל המסמכים, בהתאם למדינה.

דרכונים בתוקף, לכם ולכל חברי המשפחה, רישיונות נהיגה בתוקף, ועדיף לכמה שנים קדימה, תעודת זהות בתוקף, מסמכים רפואיים הכוללים אישורים מסוימים באם נדרשים (ילד עם ADHD, תיקים רפואיים של כל המשפחה, וכיו"ב), פנקסי חיסונים, אישורי עבודה, ובכלל, כל המסמכים הקשורים לסיבת הרילוקיישן, ועדיף שהכול יהיה בקלסר מסודר, נגיש ונוח לנשיאה.

מגורים ולימודים – לא ברגע האחרון

מעבר למסמכים הרלוונטיים, והדאגה לסדר הטוב ולחתימות על כל מה שצריך, ישנם צרכים פיסיים ברורים שיכולים להוות גורם מפתח במעבר רילוקיישן חלק. מגורים הם הדבר הראשון, הצעד החשוב ביותר אותו מומלץ לעשות עוד מהארץ.

יש כאלו היכולים להרשות לעצמם לבחור להתגורר במרחב זמני, כמו מלון או דירת נופש, לפחות לתקופה מסוימת, בעודם מחפשים את מגורי הקבע שלהם. לרוב האנשים אין זמן לעשות זאת, שכן בכל זאת מדובר במעבר לצורך עבודה, ואם העבודה לא מספקת מקום מגורים, כדאי לעשות זאת בעצמכם, מראש, לפחות להתחלה, דרך האינטרנט או קשרים עם ישראלים, שכן ישנם ישראלים בכל מקום בעולם.

אם אתם עוברים עם ילדים, מומלץ לבצע סקר רציני מראש לגבי טיב בתי הספר בסביבה, לפנות לפורומים מקומיים של הורים, ולנסות לקבל תמונה רחבה ככל הניתן על אפשרויות החינוך במקום. חשוב במיוחד לדאוג לכך מראש, שכן לעיתים תתקלו במנגנונים איטיים ומסורבלים בכל הנוגע להכנסת ילדכם לבי"ס, בייחוד אם מדובר בילד גדול.

Comments are closed.

חדש ברילוקיישן: