רילוקיישן והשלכות על החיים

Posted Posted by admin in חשוב לדעת     Comments סגור לתגובות על רילוקיישן והשלכות על החיים
יונ
26

צעירים רבים בוחרים לצאת לטיול הגדול של חייהם מיד אחרי הצבא. זה יכול להיות טיול של שלושה חודשים ואפילו טיול של שנה. מדובר במסלול קבוע, שמקובל מאד כבר לא מעט שנים, והוא חלק מתהליך ההתבגרות כמעט של כל אחד מאתנו. אולם, מה קורה כשמדובר ברילוקיישן? מעבר לחו"ל לכמה שנים במסגרת העבודה איננו פשוט כמו טיול לחו"ל, וגם כשמדובר בטיול ארוך. תקופת המגורים בחו"ל, במהלך הרילוקיישן, היא ארוכה הרבה יותר ופעמים רבות היא מצריכה גם מעבר למדינה פחות מוכרת, ואולי גם לא בהכרח כזו שחולמים לבקר בה. כיצד הרילוקיישן עשוי להשפיע עלינו? התשובה, לפניכם.

השפעות הרילוקיישן

וודאי שמעתם לא מעט על המונח רילוקיישן בשנים האחרונות. יותר ויותר חברות, בעלות סניפים בכל העולם, שולחות את עובדיהן לייצג אותן בעולם ולעבוד כמה שנים בחו"ל. כשמדברים על רילוקיישן מתכוונים לניודו של העובד מהארץ (מהמדינה שבה הוא עובד באופן קבוע) למדינה אחרת. זה יכול להיות בעקבות הקמת סניפים חדשים בחו"ל של אותה החברה שבה עובדים, זה יכול להיות במסגרת תפקיד בכיר יותר ותנאים טובים ומשופרים ופעמים רבות גם כחלק משליחות דיפלומטית או שליחות אחרת. לרילוקיישן ישנה השפעה רבה מאד על התחושה האישית, על מצב הרוח ועל כל תחומי החיים. עובדים רבים נוטים לסבול מקשיים נפשיים שונים, לרבות דיכאון. הרילוקיישן יכול להשפיע על העובד באופן משמעותי. עזיבת הסביבה המוכרת לו, עזיבתה של המשפחה הקרובה וגם החברים משפיעה עליו לא מעט ויכולה לגרום לקושי רב.

רבים, הנשלחים לחו"ל במסגרת מקום עבודתם, עוברים להתגורר במדינות רחוקות מאד שהתנאים בהן שונים, לעיתים, מאלה המוכרים לנו. למשל, ישנם עובדים הנשלחים למדינות כמו הודו או אפילו תאילנד. מדינות שהתנאים בהן עשויים להיות לא פשוטים ולהקשות על המעבר עוד יותר. ישנן מדינות בהן לא דוברים אנגלית והעובד העובר אליהן נדרש לדבר את השפה המקומית. התרבות האחרת, ההתנהלות השונה וגם התפקיד החדש, הם חלק משינויים רבים ואתגרים שונים שאיתם יש להתמודד במסגרת הרילוקיישן ושאותם יש לקחת גם בחשבון.

כיצד מתמודדים עם זה נכון

כדי להתמודד עם המעבר, עם השינוי ועם אתגריו הרבים של הרילוקיישן בצורה הנכונה ביותר, מומלץ ללמוד על המקום החדש כמה שיותר ואולי אפילו, במידה וזה אפשרי, לבצע את המעבר בהדרגה. הדבר חשוב מאד כשמדובר גם במשפחה עם ילדים. מכיוון שגם ההסתגלות אל המקום החדש איננה קלה, במידה וניתן לעשות אותה בהדרגה ולהגיע, למשל, אל המקום לביקור קצר כדי לחוות אותו מעט, הדבר עשוי להקל על כך באופן משמעותי ולעזור לא מעט. מומלץ גם לפנות אל עובדים אחרים, המתגוררים בסמוך למקום שאליו עוברים, ולשמוע מהם על המקום, על האופן שבו הם מתנהלים בו ועל הקשיים שהם חווים. "קבוצת תמיכה" כזו יכולה לעזור במעבר ובהתמודדות עם הקושי הצפוי.

Comments are closed.

חדש ברילוקיישן: