חיפוש עבודה במדינת ישראל

Posted Posted by admin in שוק העבודה     Comments סגור לתגובות על חיפוש עבודה במדינת ישראל
אפר
7

כיום, יותר ויותר אנשים מתחרים על משרות בשוק העבודה. גם אם למדתם, השקעתם מזמנכם ורכשתם השכלה אין זה אומר שתמצאו עבודה בקלות. 

מספרם הגדול של דורשי העבודה מקשה על מציאת עבודה וגורם לתחרות גדולה יותר על כל משרה.

סביר להניח כי חשבתם שברגע שתסיימו את הלימודים תמצאו עבודה בתחום הנלמד ללא קשיים מיוחדים, אך לאחר שסיימתם את לימודיכם נוכחתם לדעת שאין זה המצב. כיום יש חשיבות רבה מאוד לנסיון הרלוונטי לתחום המשרה בה הנכם מעוניינים, לכן גם אם למדתם והשקעתם, אין זה אומר שיקבלו אתכם לתפקיד שבו אתם מעוניינים, רוב הסיכויים שיקבלו לתפקיד המדובר את המועמד בעל ניסיון השטח הרב ביותר ולאו דווקא את המועמד המשכיל ביותר.

הסיבה לכך היא שהמעסיק שפרסם את מודעת הדרושים מחפש את האדם שיבצע את התפקיד בצורה הטובה ביותר ומכאן שאם בעבר המועמד ביצע תפקיד דומה למשך תקופה ארוכה ככל הנראה הוא יבצע את התפקיד החדש בצורה הטובה ביותר מבין שאר המועמדים (במיוחד חסרי הניסיון בפועל ).

לאחר שהבנו כי הניסיון הינו גורם משמעותי במציאת עבודה בשוק הישראלי צריך לומר שאם הינכם בעלי ניסיון בתחום בו אתם מחפשים עבודה חשוב מאוד להדגיש את הניסיון בקורות החיים, להרחיב כמה שיותר ולהציג את הניסיון בצורה הרלוונטית ביותר לתפקיד עליו אתם מתמודדים.

במידה והנכם חסר ניסיון אך יש לכם השכלה מתאימה לתפקיד, יש להדגיש את ההשכלה שרכשתם וכיצד היא תתרום לכם בביצוע התפקיד ותפצה על חוסר הניסיון שלכם. חשוב להדגיש ולהסביר בקורות חיים כיצד הלימודים, ההשכלה ותכונותיכם האישיות יתרמו בביצוע התפקיד בצורה הטובה ביותר ובכך לגמד את חוסר הינסיון בשטח.

שוק המשרות בארץ הוא שוק מצומצם, זאת אומרת שאם אתם מחפשים תפקיד מסוים באזור ספציפי תמצאו את עצמכם בתחרות גוברת על מספר מצומצם של תפקידים מתאימים.

הניסיון המעשי שלכם או ההשכלה שרכשתם יעזרו לכם להתקבל לעבודה המתאימה לך.

אז מה למדנו?
למדנו שהמעסיקים בשיראל נותנים חשיבות רבה לניסיון הקודם של המועמד בשיקולם לקבלו לעבודה, מנגד ישנה גם חשיבות להשכלה הרלוונטית, אך ללא ספק עדיפות לבעל ניסיון מוכח של תקופה ארוכה בפועל! לכן ניתן לומר שברוב המקרים הניסיון יגבור על ההשכלה בשיקול המעסיק בקבלת מועמד לתפקיד.

המצב האופטימלי מבחינת המעסיק הוא –  מועמד משכיל בעל ניסיון, מצב זה מעלה את המועמד לראש הרשימות אצל המעסיק ומגדיל משמעותית את סיכויי הקבלה לתפקיד.

חשוב לצין שכל אחד ואחד מאתינו התחיל ללא ניסיון קודם ואין להתייאש בתחילת הדרך בשוק העבודה. בשביל לצבור  ניסיון בתחום צריך להתחיל מאיפה שהוא 🙂

בהצלחה לכולנו בחיפוש עובדים ומציאת עבודה!
לצפייה במודעות דרושים באתר המאגר הגדול

Comments are closed.

חדש ברילוקיישן: