מדריך רילוקיישן לחו"ל לעובד הייטק

Posted Posted by admin in עבודה בחו"ל     Comments סגור לתגובות על מדריך רילוקיישן לחו"ל לעובד הייטק
מרץ
23

פעמים רבות ההתרגשות מרילוקיישן היא כה גדולה עד כי שוכחים לבצע חלק מהדברים החשובים ביותר. מדריך זה יפרט בפני אנשים שהחליטו לחפש משרות הייטק בחו"ל כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה והמסודרת ביותר.

רילוקיישן- למה לעשות את זה ?

מדי שנה יותר ויותר צעירים ישראלים מחליטים לבחון משרות הייטק בחו"ל וזאת לאחר ההבנה כי צעד זה חיוני להתפתחות המקצועית שלהם. רילוקיישן למשרה במדינה זרה בדרך כלל מבטיח הכנסה נאה, קידום תעסוקתי ועוד. צעד זה אינו קל (בייחוד אם מדובר על משפחה) אך פעמים רבות הכרחי על מנת להתקדם בחיים מבחינה כלכלית ומקצועית. בתחום ההייטק רילוקיישן הוא דבר נפוץ. חשוב לקחת בחשבון שהעתקת מגורים מישראל לחו"ל אינה מתאימה לכל אחד ולכן טרם פותחים לוח משרות הייטק בקטגוריית רילוקיישן חשוב לוודא כי האופי שלכם אכן מתאים למשימה זו וכי אתם ניחנים בגמישות, יכולות בתחום הבנת תהליכים מורכבים, סובלנות בכל הקשור אל בירוקרטיה וסבלנות בכל הקשור אל כל הקשור אל התאקלמות במדינה חדשה.

אחריות החברה- תהליך רילוקיישן- חובה לברר!

  • הדבר הראשון אותו יש לברר עם החברה המעסיקה אתכם הוא מהם התחומים עליהם היא אחראית בכל הקשור אל הרילוקיישן שלכם. היערכות יעילה תיעשה בהתאם לרשימה.
  • דרכון ואשרת עבודה- חשוב לברר מהו פרק הזמן שלוקח על מנת לקבל ויזה ואשרת עבודה. בנוסף, יש לוודא כי כל הדרכונים בתוקף (של כל המשפחה).
  • אשרת עבודה- חובה להחזיק בהיתר עבודה חוקי באותה מדינה אליה נוסעים באם אינכם אזרחי אותה מדינה.
  • ביטוחים ובריאות- חשוב מאוד לבקש מרופא המשפחה את התיק הרפואי שלכם ולוודא כי מתרגמים אותו לשפה של אותה מדינה אליה נוסעים. בנוסף, יש לרשום את פרטי הרופא המטפל בארץ, לסיים מיני טיפולים רפואיים אותם תכננתם לבצע זמן רב ולוודא כי סוכן הביטוח שלכם דואג לביטוח בריאות, אובדן כושר עבודה וחיים שתקפים גם באותה מדינה אליה אתם נוסעים. אין לנסוע ללא ביטוחים אלו. רוב המדינות אינן מוגדרות כמדינות סוציאליות ולכן אין לצפות ללכת לקופת החולים ולרופאים על חשבון המדינה.

מטלות לביצוע- רילוקיישן

  • רישיון נהיגה- חובה לעשות רישיון נהיגה בינלאומי.
  • צבא- חובה לעדכן את הצבא שנוסעים לרילוקיישן וזאת על מנת שהוא יוכל להשיג אתכם במקרה הצורך.
  • ביטוח לאומי- חשוב לעדכן את המוסד לביטוח לאומי על הרי לוקיישן ולנהוג בהתאם לתנאיו.
  • ייפוי כח- יש להשאיר ייפוי כוח לאדם קרוב וזה שייטפל בעניינכם כאשר אינכם בארץ. חשוב לבצע את הייפוי כח באמצעות עורך דין.

לסיכום, רבים מוצאים את משרת חלומותיהם בהייטק במדינה אחרת. בכדי ליהנות מעבודה, התקדמות מקצועית וניצול כל שאותה מדינה יכולה לספק לכם, חשוב להיערך בהתאם וזאת על ידי כך שתוודאו על מה החברה בה תעבדו אחראית וזאת במסגרת הרי לוקיישן ותכנון נכון של כל הצעדים אותם תצטרכו לבצע.

Comments are closed.

חדש ברילוקיישן: