תאונות עבודה בחו"ל? אפשר להסתדר עם עו"ד מהארץ

Posted Posted by admin in חשוב לדעת     Comments סגור לתגובות על תאונות עבודה בחו"ל? אפשר להסתדר עם עו"ד מהארץ
פבר
25

ישראלים לא מעטים מוצאים את פרנסתם מעבר לים. בין הישראלים שעובדים בחו"ל ניתן למצוא אנשים מסוגים שונים, שנמצאים בשלבים שונים בחיים. בחו"ל עובדים צעירים רבים שמוצאים את העבודה בחו"ל משתלמת לצורך חיסכון ללימודים או למימון הטיול שלאחר הצבא.
עובדים מסוג אחר הם מנהלים ובכירים, בענפי תעשייה, מסחר ושירותים, שמוצבים בחו"ל מטעם חברה ישראלית או בינלאומית. אבל לא משנה אם מדובר בעובד צעיר או מבוגר, מתחיל או מנוסה, כל עובד, בכל מדינה, עשוי להיות מעורב בתאונות מסוגים שונים, למשל בתאונת עבודה.

מומחה לתאונות עבודה
ישנם אנשים שנפגעו בתאונת עבודה וכלל לא מודעים לכך שבמידה והתאונה אירעה במסגרת עבודתם, יש להם זכויות מיוחדות. תחום זכויות העובד בכלל,וזכויות עובד שנפגע בתאונה בפרט, הוא תחום משפטי מורכב וסבוך, שמעורבים בו כסף גדול לצד חוסר מודעות. זו בדיוק הסיבה לכך שבכל מקרה של תאונה בזמן המיועד לעבודה, או בזמן ביצוע מטלה שקשורה לעבודה, מומלץ להתייעץ עם עו"ד תאונות עבודה. בייחוד לאור העובדה שלאחר פציעה עסוק הנפגע בעניינים רבים ושונים, כגון בחירת הרופא המטפל, סוג ההליך הרפואי הרצוי, דאגה לקרובים וכן הלאה, עדיף להעביר את הטרדה בעניין הזכויות המשפטיות לאיש המתאים לכך והמוכשר לכך על פי השכלתו.

תאונות בחו"ל
אנשים רבים עשויים להיקלע לתאונות עבודה, אפילו במצבים בלתי צפויים ובעבודות שנתפסות כבטוחות לחלוטין. גם ישראלים עובדים, שמוציאים את לחמם בחו"ל, עשויים למצוא את עצמם מעורבים בתאונה. תאונות בחו"ל יכולות להתרחש, בסבירות גבוהה, בעבודות שכרוכות במאמץ פיסי רב או בעבודה במשך שעות ארוכות, כגון נהיגה, הובלות, עבודה עם חומרים מסוכנים וכן הלאה. במקביל, גם עבודה משרדית למהדרין, כמו במשרדי חברות הזנק (סטרט אפ) או חברות פיננסיות כגון בנקים, יכולה להוביל לתאונה בלתי צפויה. אפילו מעידה על ריצפה חלקה יכולה להוביל לפגיעה שמשמועתה צורך בקבלת טיפול רפואי מורכב והשבתה מעבודה למשך תקופה לא מבוטלת.

עו"ד מישראל
ישראלים שעובדים בחו"ל רגילים לקבל שירותים שונים בסמוך למקום מגוריהם. כשהם או בני משפחתם חולים, הם עשויים לרכוש תרופות בבית המרקחת הסמוך, מצרכי מזון הם קונים במרכול השכונתי, ואם צריך להזמין טכנאי מחשבים, הם לא יזמינו את הטכנאי שסייע להם כשגרו בישראל. יחד עם זאת, במקרים מורכבים, כמו קבלת טיפול משפטי, כדאי ומומלץ לשקול להיעזר באיש מקצועי ישראלי. עורכי דין ישראליים רבים מתמחים בנושאים של משפט בינלאומי, ומכירים לעומקם את החוקים המתאימים במדינות רבות. מלבד זאת, ראוי לזכור שלזכות ישראלים רבים עשויים לעמוד זכויות גם במוסדות ישראליים, שכן הם עדיין אזרחי ישראל.

מיותר לציין שגם ישראלים דוברי שפה זרה מעדיפים, לפעמים, לדבר בעברית, בייחוד בנושאים מורכבים ולא יומיומיים ולכן עורכי דין העוסקים בדיני עבודה בישראל יסייעו רבות גם בהבנת מושגים משפטיים בלתי שגורים. מסיבות אלה וגם אחרות, כדאי, בכל מקרה של מעורבות בתאונת עבודה, לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין ישראלי.

Comments are closed.

חדש ברילוקיישן: