בדיקת פוליגרף לעובד בחו"ל כיצד מתבצעת

Posted Posted by admin in חשוב לדעת     Comments סגור לתגובות על בדיקת פוליגרף לעובד בחו"ל כיצד מתבצעת
ינו
29

בדיקת הפוליגרף, המכונה גם בדיקת אמת, הייתה פרצת דרך של ממש כאשר גילו אותה והודיעו כי ניתן לבדוק האם האדם שמחובר למכונה דובר אמת או שקר על כל שאלה שמופנית אליו. עם השנים, התפתחו גם תוכניות טלוויזיה ושימושים שונים למכונה, אך בסופו של דבר, היא משמשת את גורמי החוק ואפילו מעסיקים שרוצים לשמור על המידע באופן יעיל יותר. אם כן, כיצד הבדיקה מתבצעת ומה כדאי לדעת לפני שהיא מתחילה?

הזכויות
ראשית, לפני שבכלל מזמינים או ניגשים לבדיקת פוליגרף לעובד, ישנו פרט חשוב ביותר שהמעסיק והעובד צריכים להכיר, אשר יכול לשנות את כל התמונה מלכתחילה. כיום, לא ניתן לחייב או לכפות על העובד או המועמד לעבור בדיקת אמת כלשהי על פי חוק, ולכן חשוב שהמידע הזה יהיה בידי מזמין הבדיקה וכן גם בידי המוזמן. עם זאת, חשוב לציין שאי הסכמתו של אדם לגשת לבדיקה, היא בעלת משמעות משפטית ולכן ניתן לפטר עובד שכזה.

בנוסף לזה, עוד פרט שחשוב להכיר עוד בטרם תחילת הבדיקה, קשור במעמדה הבסיסי של בדיקת הפוליגרף. הבדיקה אמנם עוברת באמצעות מגוון מדדים שמעידים על התרגשות האדם המחובר אליהן, אך גם לבדיקה יש הגבלות מסוימות אשר לא מעידות באופן אוטומטי על אמינותו או אי-אמינותו של אדם. לכן, הבדיקה אכן יכולה לספק כראייה ולסייע בעת המשפט עבור שני הצדדים, אך לא די בה בכדי לפסוק.

כיצד היא מתנהלת
הפוליגרף הוא בעצם מכשיר, ממנו יוצאים חיישנים הנצמדים אל גופו של הנבדק וקולטים תגובות פיזיולוגיות שונות ומזעריות ביותר, אותן לעיתים גם קשה לזהות בלי מכשירים. לאחר התאמת המדדים והחיישנים, המכונה מופעלת ומציירת את הגרף על פיו ניתן לזהות שינויים דרסטיים בשלוותו של הנבדק. בתחילה, הנבדק נשאל שאלות פשוטות יחסית ולאחר מכן עוברים גם לשאלות הרלוונטיות והחשובות ביותר על פי  הן הוזמנה הבדיקה.

טיפים
במידה וקיבלתם זימון אל בדיקת פוליגרף, ישנם כמה פרטים שתוכלו לדעת ויסייעו לכם להיות רגועים ומוכנים יותר לקראתה. ראשית, עצם קריאת המידע וההבנה כיצד המכשיר פועל תסייע לכם בהרגעה לקראת הבדיקה, כעת אתם יודעים כי המכשיר אינו מכאיב או מנסה לקרוא את המחשבות שלכם, אלא רק מנסה לזהות שינויים פיזיולוגיים זעירים או בולטים יותר, לא חשוב אם אתם בתפקיד מנהל מוצר או מחסנאי, הבדיקה זהה לכולם. חשוב להגיע אל הבדיקה מסודרים ומאורגנים – בסופו של דבר, ישב מולכם אדם שיבדוק את אמינותכם ויחליט עד כמה הבדיקה הייתה מהימנה ולכן כדאי לעשות גם עליו רושם טוב.

לבסוף, מגיעות גם השאלות. אל השלב הזה התכוננו מראש, נסו לשער את כל השאלות שישאלו אתכם מבעוד מועד והיו בטוחים לגבי התשובות האוטומטית שתגידו. גם אם השאלות שחשבתם עליהן לא היו מנוסחות באותה צורה, נסו לזרום ולא להיכנס ללחץ, עמדו על האמת שלכם והיו החלטיים. זכרו שהבדיקה לא מסתיימת עד לרגע שבו עזבתם את המקום, לכן גם לאחריה הישארו רגועים וחכו שיגידו לכם לצאת.

Comments are closed.

חדש ברילוקיישן: