איך להתכונן לרילוקיישן בחו"ל

Posted Posted by admin in חשוב לדעת     Comments סגור לתגובות על איך להתכונן לרילוקיישן בחו"ל
נוב
18

רבים מאיתנו חולמים על זה עוד במהלך לימודי התואר הראשון. אנחנו רואים בדמיוננו את הרגע שבו נוכיח את עצמנו במקום העבודה וניקרא אל משרדו של המנהל, אשר יציע לנו לעשות שינוי משמעותי בחיינו, לארוז את הפקלאות ואת בני המשפחה, ולצאת למסע חדש, מאתגר ומעניין במקום אחר. יש לנו אפילו יעדים חלומיים כמו ניו יורק, לונדון או פריז, ואנחנו כבר מתכננים את הטיולים המשפחתיים ואת השגרה שניצור לעצמנו באחת הערים המרכזיות בעולם. אבל רגע אחרי שההצעה ניתנה ודקה לפני שאתם מתחילים לארוז, כדאי שנעצור לרגע ונבין מה בדיוק צריך ואיך הכי נכון להתכונן לרילוקיישן בחו"ל.

הכנת הסביבה לקראת השינוי

לפני הכל, חשוב לבחון היטב את ההשלכות של המהלך הגדול שלכם על אחרים. אם אתם נשואים והורים לילדים קטנים, הנושא חשוב עוד יותר. סביר להניח שאתם חושקים במעבר ליעד החדש ואולי גם בתנאים הטובים שהציעו לכם בצד השינוי, אבל נסו לחשוב על בני המשפחה שלכם. האם תהיה לבן או בת הזוג הזדמנות לעבוד ולהתפתח?

האם הילדים יחושו בנוח במקום החדש או שהם עשויים לחוות קשיי הסתגלות שידרשו את תשומת הלב שלכם? תצטרכו למצוא להם מסגרת חינוכית שמתאימה לאורח החיים שלכם, כך שאם למשל חשוב לכם חינוך יהודי, כדאי שתוודאו מראש שאכן קיימים מוסדות מתאימים במקום שאליו אתם נוסעים, ומה העלות הנלווית לבחירה הזו. לאחר שתוודאו שכל הגורמים המעורבים שלמים עם ההחלטה ומסוגלים להתמודד איתה, תוכלו להמשיך לטיפול בבירוקרטיה, לרבות השגת אישורי עבודה ועדכון גורמים רלוונטיים אחרים כמו הביטוח הלאומי, למשל.

הסתגלות לשינוי

רילוקיישן מביא עמו גם צורך בדאגה לדירת המגורים הקיימת שלכם, לריהוט ולכל רכוש אחר שלא יוכל לנסוע אתכם ליעדכם החדש. המשמעות של מכירת דירה או ריהוט היא הרבה יותר מאשר משמעות כלכלית או אפילו רציונאלית – עליכם להבין שבביתכם החדש בניו יורק או בלונדון תצטרכו להסתגל לבית חדש, שבו ציוד רב שתצטרכו לרכוש מחדש (או לשנע מישראל במיוחד), וזאת בנוסף לניסיונות שלכם למצוא חברים חדשים, שכנים ידידותיים וגם מתחמי בילוי וקניות שבהם תרגישו בנוח. בישראל הכל פשוט ומוכר לכם, כך שאתם יודעים בדיוק מה תמצאו בכל מקום שאליו תלכו. כעת, כשאתם נאלצים ללמוד במקביל גם את מנהגי השפה והתרבות, קחו בחשבון שייקח לכם זמן למצוא סופרמרקט נוח או בית קפה מוצלח. זהו בהחלט אתגר, אבל זה אתגר מרתק שעשוי להוות חוויה מיוחדת במינה לכם ולכל בני המשפחה.

Comments are closed.

חדש ברילוקיישן: