רוצים לעבוד בחו"ל? ייעוץ קריירה ניסיתם?

Posted Posted by admin in עבודה בחו"ל     Comments No comments
ספט
16

בשוק העבודה הישראלי יש כמובן גם משרות טובות ותפקידים טובים אבל השוק המקומי סובל מחיסרון מובנה רציני למדי. שוק העבודה בישראל הוא קטן ומצומצם ולכן מטבע הדברים האפשרויות שבו עשויות להיות מוגבלות. מסיבה זו וגם מסיבות נוספות בוחרים מדי שנה בשנה לא מעט ישראלים לנסות את מזלם עם עבודה בחו"ל.

עבור חלק מהאנשים שמתעניינים בעבודה מעבר לים מדובר ברצון לשנות כיוון, לשנות מסגרת או אווירה. יש כאלה שיודעים בדיוק מה הם מחפשים ויש כאלה שמוכנים לברר כמה וכמה אפשרויות שונות והם לא לגמרי בטוחים מה הם רוצים לעשות בהמשך. במקרים מסוימים בהחלט כדאי להיעזר במומחי ייעוץ קריירה, צעד שיכול לחסוך הרבה מאוד עוגמת נפש בהמשך.

תעסוקה זמנית, תעסוקה קבועה

לפני שנספר על הצעדים שצריך לנקוט על מנת למצוא עבודה בחו"ל ולעבוד שם באופן חוקי כמובן ראוי לתת הסבר קצר על המגמה בקרב העובדים. בקרב אנשים שרוצים לעבוד בחו"ל ניתן למצוא שתי אוכלוסיות מרכזיות. אוכלוסייה אחת כוללת אנשים שמתייחסים לעניין כתקופת מעבר זמנית, לעיתים כזאת שמקדימה לימודים או הקמת משפחה בארץ. עבור קבוצת אוכלוסיית אחרת מדובר ברצון לעבוד בחו"ל לתקופה ארוכה, לעיתים למספר שנים ואפילו עם אופציה לעקור לחו"ל לצמיתות. קבוצת האוכלוסייה השנייה תאופיין לרוב בגיל מבוגר יותר (בדרך כלל גילאי עשרים וחמש פלוס או שלושים פלוס ויותר) ויש בהם הרבה בעלי משפחות.

כדאי לציין שעבור עבודות מסוימות כגון מובינג (הובלות, לרוב בארצות הברית), אופר (מטפלת לילדים), עובדי מכירות בקניונים (לרוב בעגלות) או עבודות חקלאיות פשוטות (למשל באוסטרליה) אין צורך בלימודים גבוהים או הכשרה מעמיקה. עם זאת, למי שרוצה עבודה נחשבת, לתקופה ארוכה ועם אופציה להתבססות ועניין אישי – כאן לימודים מוקדמים יעזרו מאוד ולעיתים יהיו גם ללא תחליף. ייעוץ קריירה או לימודים יכול בהחלט לעזור למתלבטים.

צעדים ראשונים לעבודה

אחרי שכבר יש כיוון כללי או לפחות אחרי שיודעים האם רוצים עבודה לתקופה ארוכה או קצרה כדאי להחליט באיזו מדינה רוצים לעבוד. למי שיש דרכון זר ההחלטה עשויה להיות פשוטה יותר אך גם אז, לא תמיד. דרכון למדינה אירופית יכול לאפשר עבודה בכל אחת ממדינות האיחוד.

על מנת לעבוד בחו"ל על פי החוק ומכיוון שאף מעסיק רציני לא יהיה מוכן להעסיק עובד לא חוקי חשוב לדעת שבמדינות רבות יש הפרדה בין אישורים שנדרשים לעובדים זמניים ובין אישורים הנדרשים לעובדים לטווח ארוך.

  • בארצות הברית ובאנגליה למשל קיימת ויזת עבודה לזמן מוגבל שניתן לקבל כאשר מוצאים מעסיק שמוכן לקבל אתכם לעבודה.
  • במדינות רבות ניתן לקבל אישור עבודה מיוחד לסטודנטים שלומדים באותה המדינה למשך תקופת הלימודים.
  • כדי לעבוד לתקופה ארוכה יותר נדרשת על פי רוב ויזת עבודה ייעודית כאשר בחלק מהמדינות היא מותנת בויזת הגירה (אוסטרליה לדוגמא).

Post comment

חדש ברילוקיישן: