עבודה על אסדות קידוח

Posted Posted by admin in חשוב לדעת     Comments No comments
אוק
14

הדרישה העולמית ההולכת וגוברת לנפט וגז טבעי דוחפת את תעשיית הנפט וחברות האנרגיה להגביר את מאמצי החיפוש אחר מקורות נפט וגז טבעי חדשים ולהגדיל את התפוקה מבארות הנפט והגז הקיימות. לנוכח העלייה בביקוש לזהב השחור ולעלייה במספר אתרי הקידוחים החדשים ברחבי העולם, מסתמנת גם עלייה בביקוש לעובדים מקצועיים עבור אסדות הנפט והגז, לצורך תפעולן השוטף. ברחבי העולם פזורות כיום אלפי אסדות קידוח המפיקות גז טבעי ונפט, חלקן נמצאות על היבשה ומרביתן בלב ים. באסדות אלו ישנו צורך הולך וגובר באנשי מקצוע מיומנים שימלאו את מגוון התפקידים הנדרשים לצורך תפקוד האסדה.

העבודה על אסדות הנפט והגז היא עבודה קשה ותובענית, אך זוהי גם עבודה מספקת ומאתגרת ששכר נאה בצידה, המאפשרת לעובדים בה להתנסות ולהכיר מקרוב את תעשיית הנפט והגז העולמית, לטייל למקומות שונים בעולם, לפגוש אנשים מכל מיני מדינות ולצבור ניסיון מעשי מרשים עבור קורות החיים.

עבודה בקידוחים – סוגי תפקידים

עבודה על גבי אסדות קידוחי נפט או גז טבעי מתבצעת על פלטפורמה הנמצאת בלב הים, במקומות שונים בעולם (ארה"ב, אפריקה, נורבגיה, קפריסין ועוד). זוהי עבודה פיזית קשה המתבצעת בתנאים לא פשוטים כמו טמפרטורות נמוכות, לחות גבוהה, רוחות ואף סערות והוריקנים. העובדים על אסדות הקידוח חשופים לסכנות כמו פציעות או מחלות הנגרמות כתוצאה מהחשיפה לאלמנטים. יחד עם זאת, העבודה על האסדות נחשבת מבוקשת מאוד, וקורצת גם לצעירים ישראליים המעוניינים בעבודה מאתגרת המאפשרת להם להרוויח לא מעט כסף בפרק זמן קצר. סיבה נוספת למשיכה היא שהעבודה מאפשרת לצעירים רבים להגיע למקומות שונים בפינות מרוחקות של העולם, לעבוד ביעדים אקזוטיים ולאחר זמן מה להמשיך ולטייל באותם יעדים, ולממן את הטיול באמצעות השכר שהרוויחו.

ישנו טווח רחב של משרות אותן ניתן לאייש באסדות הקידוח: מפעילים, מכונאים, בנאים, חשמלאים, אנשי תחזוקה, מהנדסים, יועצים ועוד. כמו כן נמצאים על גבי האסדות באופן קבוע  סייעים, מתמחים, מאבטחים, ועובדי מטבח, האחראים על הכנת הארוחות לצוות מסביב לשעון. העובדים המתקבלים עוברים במהלך שהותם הכשרות טכניות והכשרות בנושא בטיחות, ועוברים תהליך של התלמדות בו הם מוצמדים לעובדים ותיקים כדי ללמוד את העבודה.

תנאי העבודה על אסדות הקידוח

העבודה על אסדות נפט או גז טבעי נעשית לאורך כל שעות היממה. בשל כך נדרשים העובדים לעבוד במשמרות של 12 שעות. במרבית האתרים עובדי האסדות שוהים כשבועיים בלב הים ואז יוצאים לחופשה בת 14 יום ביבשה. השכר נחשב לגבוה ומשתנה בהתאם לתפקיד ולוותק: בעלי תפקידים זוטרים מרוויחים בין 18-20 דולר לשעה ועובדים מקצועיים יותר ירוויחו בין 27-28 דולר לשעה, כשהשכר נמצא במגמת עלייה בשל הביקוש הגבוה לעובדים. חלק מהמעסיקים יאפשרו לעובדים שצברו ניסיון להתקדם בתפקיד ואף להרוויח יותר.

עובדים על אסדות קידוח נהנים מתנאים טובים כמו מזון ומגורים ברמה גבוהה ויכולים בזמנם הפנוי להינות ממתקנים כמו חדרי כושר, חדרי מנוחה ובידור ועוד.

איך מתקבלים לעבודה?

מועמים לעבודה על אסדת קידוח צריך לעמוד בכמה תנאים: עליהם להיות בני 18 ומעלה, בכושר פיזי טוב, בעלי אנגלית ברמה טובה, דרכון בתוקף וויזת עבודה מתאימה. עליהם לעבור בהצלחה מבחנים לאיתור סמים וברוב המקרים יידרשו לעבור קורסים כמו קורס הישרדות בים או קורס בטיחות אש. כדי להתקבל לעבודה יש לפנות לאחת מחברות האנרגיה המפעילות אסדות קידוחים ולהגיש קורות חיים. מועמדים אשר מתאימים לקריטריונים יוזמנו לראיון עבודה.

Post comment

חדש ברילוקיישן: